چرا هنوز هم از آیفون به عنوان محبوب ترین تلفن هوشمند یاد می شود؟

علت را باید تنها در یک مورد یافت؛ موردی که iOS نام دارد و سامسونگ قادر به بهره گیری از آن نیست.

اگرچه گوگل تمام تلاش خودش را می کند، ولی به هر حال بیشتر سازندگان موبایل های اندرویدی یا به طور کلی موبایل های خود را به نسخه جدید سیستم عامل یاد شده به روز رسانی نمی کنند و یا در نهایت، با چندین ماه تاخیر آن را به دست کاربر می رسانند.

توسعه دهندگان نیز علاقه زیادی دارند تا اپلیکیشن های خود را ابتدا برای سیستم عامل iOS ارائه دهند، چرا که کاربران این پلتفرم می توانند به سرعت آخرین نسخه از سیستم عامل موبایل شان را دریافت کرده و از آخرین ویژگی ها بهره مند شود. توسعه دهنده هم می خواهد همان ویژگی ها را در اپلیکیشن خویش ارائه دهد و همین موضوع باعث می شود تا بهترین اپ ها، ابتدا در اکوسیستم اپل به دست کاربر برسند.

iphix

 

در حال حاضر، iOS تنها سیستم عاملی است که آپدیت شدن چندین ساله موبایل شما را تضمین می کند. این در حالیست که اکثریت پرچمداران اندرویدی، معمولاً تنها برای مدت یک سال پشتیبانی می شوند و در بیشتر موارد، یک نسخه تازه از سیستم عامل اندروید را به چشم می بینند. این در حالیست که اپل به طور متوسط آیفون هایش را برای چهار سال به روز رسانی می کند.

تعمیرات موبایل

امنیت، مبحث دیگری است که باید اندکی بیشتر به آن اهمیت داد. زمانی که یک باگ خطرناک کشف شود، اپل می تواند با ارائه یک آپدیت نرم افزاری مشکل را به طور کلی در سراسر اکوسیستم خود رفع نماید در حالی که چنین اقدامی در دنیای اندروید امکان پذیر نیست. نمونه اش را می توان سال پیش با باگ Stagefright مشاهده کرد. در این میان برخی شرکت ها، نظیر موتورولا عنوان کرده اند که علاقه ای به ارائه بسته های امنیتی گوگل که به شکل ماهانه منتشر می شوند، ندارند.

#تعمیرات موبایل #تعمیر #آیفیکس #موبایل #ios #android