آیفون ۸, موتور تیپتیک و نقش آن در صفحه خمیده!

موتور تیپتیک که به تازگی به کمک آیفون ۷ وارد بازار دنیای اپل شده است, به زودی و در سال آینده موجب حذف دکمه هوم از گوشی های آیفون خواهد شد و دکمه هوم به یک دکمه مجازی تبدیل شده که حسگر اثر انگشت نیز میباشد:

آیفون 8
آیفون ۸

به تازگی USPTO، پتنت جدید اپل را منتشر کرده است که جزئیات بیشتری را درباره این نوآوری آشکار می‌کند. این اختراع، فناوری حسی خازنی (capacitive sensing technology) را ارائه می‌کند که از طریق فواصل موجود در فضا، امکان قرار گرفتن اسکنر اثر انگشت تاچ آی‌دی را در پشت صفحه نمایش فراهم می‌آورد. بعلاوه این ابتکار شامل لنزهای الکترواستاتیکی است که در آرایه‌ای از حسگرها گسترده شده‌اند. این حسگرها به طور دقیق الگوی اثر انگشت کاربر را اسکن می‌کنند. اگر اپل واقعا برنامه دارد تغییری در طراحی آیفون‌ها به وجود آورد، با این روش، قادر خواهد بود که صفحه نمایش تمام صفحه خود را در نسل بعدی آیفون‌ها ارائه دهد.

apple patent

البته اختراعات دیگری نیز در صنعت گوشی‌های هوشمند وجود دارند که امکان قرار دادن سنسور اثر انگشت را در پشت صفحه نمایش فراهم می‌آورند. فناوری کوالکام سنس آی‌دی (Qualcomm’s Sense ID) از امواج مافوق صوت برای ثبت اثر انگشت بر روی سطوحی مثل شیشه، فلز و پلاستیک استفاده می‌کند. با این حال، اپل عملا می‌خواهد یک جایگزین مجازی برای دکمه هوم و قابلیت‌های آن بسازد. به عبارت دیگر این شرکت ترجیح می‌دهد تکنولوژی مربوط به خود را توسعه دهد. فناوری‌هایی شبیه به پتنتی که توضیح داده شد.

apple patent

 

آیفون ۸, خمیده, آیفون خمیده, آیفون بعدی, آیفون ۲۰۱۷, آیفون ۷s, آیفون با صفحه oled, کیفیت صفحات آیفون ۸